CZ | EN
31s.cz
FAQ - nejčastější dotazy
Kdo může být členem komunity?
Každá osoba - fyzická nebo právnická. Kdokoliv, kdo přijme myšlenku 31s a bude souhlasit s pravidly 31s.
Proč mám za filmy platit?
Platit za film je správné, neboť těm co ho sledují od začátku do konce, přináší emoce. Není důležité jak film sledujete, ale co při sledování prožíváte. Tento princip platil i v antickém divadle.
Proč jméno 31s?
Zavedení filmového formátu šíře 31 mm Thomasem Alvou Edisonem byl ve filmovém průmyslu revoluční počin. Doba zobrazení informace o tom jak za film zaplatit, bude trvat 31 vteřin na začátku a na konci filmu.
Kdo je kodistributor 31s?
Člen, který se registroval v roli distributora resp. kodistributora na portálu 31s
Kdo je agent 31s?
Člen, který se registroval v roli agenta na portálu 31s
31s se mi líbí jak mohu pomoci jako divák?
Šířením myšlenky 31s - Watch It right! a dodržováním prvního zákona. Filmy se většinou točí pro diváky a diváci za to platí, to je princip, který nelegální distribuce porušují. Pokud by však tento princip časem úplně selhal, pak by se filmy přestaly točit. A to my v 31s nechceme.
Jsem producent, co mi může 31s nabídnout?
Nabízíme Vám monetizaci Vašich filmů, které již stejně na internetu jsou ke stažení, ale za které Vám nikdo nezaplatí. Nebraníme divákům, kteří v minulosti bezplatně shlédli váš film a přitom zaplatit chtěli ale pouze nebylo jak a komu, aby nyní tak učinili a to třeba I zpětně. Jelikož Váš film bylo nejjenodušší, nejrychlejší, a nejlevnější získat právě pomocí stažení nebo sdílení, je 31s pro Vás vhodným a jednoduchým řešením. Kontaktujte nás.
Chtěl bych filmy prodávat. Jakou budu mít provizi a co mám udělat?
Provize může být až 7% . Abyste mohl film nabízet musíte být zaregistrován jako obchodník v systému 31s. V sekci určené těmto rolím najdete potřebné nástroje. Obchodníkem se může stát každý. Vaše ripy pak budou opatřeny patřičným QR kódem a tím se budou odlišovat od ostatních. Čím víc stažení, tím více lidí zaplatí a tím více peněz vyděláte. Stimulujte lidi, aby platili.
Chtěl bych filmy šířít. Jakou budu mít provizi a co mám udělat?
Provize může být až 7% . Abyste mohl film šířit musíte být zaregistrován jako kodistributor v systému. V sekci určené kodistributorům najdete potřebné nástroje. Kodistributorem se může stát každý. Vaše ripy pak budou opatřeny patřičným QR kódem a tím se budou odlišovat od ostatních. Je na Vaší šikovnosti šířit co nejvíce Vaše ripy. Čím víc stažení, tím více lidí zaplatí a tím více peněz vyděláte. Nesmíte v síti mazat oficiální ripy jiných kodistributorů.
Jak jinak mohu pomoci?
Šířením myšlenky 31s a to i v jiných jazycích než v češtině a to především na komunitních sítích. Hlášením výskytu nelegálních kopiích filmů, které má v distribuci 31s. Pokud nahradíme tyto nelegální kopie legálními, pak to bude ku prospěchu všech. Hlášení proveďte přímo majiteli úložiště tzv. abuse signal.
Co musí obsahovat RIP, aby byl kompatibilní s 31s?
  1. musí mít v názvu souboru filmu uvedeno 31s,
  2. musí být opatřen pouze QR kódem ILQpay - QR kód musí být čitelný i z dálky,
  3. musí být opatřen sloganen ”31s: Watch it Right!”
  4. musí mít viditelné logo 31s, ILQ, VISA, MC
  5. musí být na začátku a na konci ripu vidět 31 sekund
  6. musí být opatřen platební obrazovkou vygenerovanou pomocí 31s generátoru
Opatřovat filmy platební obrazovkou lze pouze filmy z oficiální distribuce 31s.
Z čeho všeho mohu mít provizi. Jak a kdy peníze dostanu?
Provizi můžete získat z prodeje filmů jako obchodník, který film prodává např. na stránkách nebo torrentu nebo jako kodistributor tj. ten kdo rip opatřil QR kódem. Z každé uskutečněné platby Vám pak plyne až 7%. Pokud jste majitel práv pak získáte samozřejmě nejvíce i 50%. Peníze vyplácíme na účet, který uvedete ve svém nastavení po dosažení finančního limitu.
Jak mohu zaplatit?
V současné době platební kartou přímo z telefonu nebo počítače. 31s využívá platební systém ILQPay. 31s je mezinárodní projekt, proto uvažujeme i o dalších mezinárodních platebních způsobech jako např. PayPal atp. - podle zájmů komunity.
Kdo je autor 31s?
Jan Pálka
Pepe Rafaj
Petr Pomajbík
Stána Benešová Kimball
a Komunita 31s
Proč tu není odpověď na moji otázku?
Protože o ní nevíme. Napište nám ji: community@31s.cz
Začínáme. Nestojí za námi nikdo velký ani bohatý, a i proto není vše zcela dokonalé. Budeme se zlepšovat a to hlavně díky Vaší podpoře a trpělivosti.